Geotextilie

Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

Geotextilie PES 100% (50m2)

Geotextilie PES z netkaného 100% polyesteru o gramáži 500-600 g/m2. Geotextilie se používá jako nezbytná separační, ochranná, případně filtrační vrstva pro nejrůznější typy stavebních konstrukcí. Prodej po celé roly o rozměrech 2 x 25 m (50 m2).

Více informací

Skladem

29,80 Kč s DPH

-35%

45,80 Kč

1 490,00 Kč za roli

  • 500 g/m2
  • 600 g/m2

Parametry

Značka / dodavatel: BUILDING ELEMENTS
Záruka: 24 měsíců

Více informací

Geotextilie PES

Geotextilie PES se používá jako nezbytná separační, ochranná, případně filtrační vrstva pro nejrůznější typy stavebních konstrukcí. Geotextilie mají filtrační funkci, čímž zajišťují dlouhodobé proudění vody ve směru kolmém na geosyntetikum a brání pohybu pevných částic ve směru proudící vody. Geotextilie propustí velká množství vody z podloží, přičemž účinně brání pohybu částeček zeminy, které by mohly znehodnotit horní vrstvy (např. ucpání zemního drénu, vodorovného drénu apod.). Tím prodlužují životnost drenážního systému.

Geotextilie musí zadržovat větší částice zeminy, které pak podporují jemnější menší částice. V takovémto systému, kde je zemina schopná vytvořit si vlastní přírodní filtr, může voda prostupovat geotextilií s minimální tendencí k ucpávání pórů. Některé konstrukce jsou citlivé na porušení. Zde splňuje ochrannou funkci geotextilie, která ochrání funkci chráněného materiálu při ukládání druhého (např. ochrana izolace před porušením přisypávanou zeminou).

Geotextilie jsou hojně využívány při zhotovování podkladních vrstev (vodní režim) komunikací, při kultivaci znečištěných vodních toků a půdních rekultivačních programech. Tyto geotextilie zároveň podporují vznik stabilního, přírodního filtru v samotné zemině. Vyztužené geotextílie umožňují přenášet tahová napětí, zajišťují zvýšenou stabilitu stavebních děl na neúnosném podloží.

  • Kvalitní provedení
  • Všestranné použití
  • Schopnost adaptace na jednotlivé druhy podloží
  • Schopnost filtrovat vodu
  • Separace jednotlivých vrstev

 

Geotextilie PES
materiál netkaný syntetický materiál ze 100% polyesteru
rozměry 2 x 25 m
v balení 50 m2
hmotnost 500-600 g/m2
barva bílá

4 dalších produktů ve stejné kategorii: