Nopové fólie

Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

Nopová folie N20 (20x2m (40 m²))

Protivlhkostní a drenážní nopová fólie s nopy o výšce 20 mm, která má větší drenážní schopnost. Lze ji též využít jako ztracené bednění. Nopová fólie vhodná pro mimořádně vlhké konstrukce. Tloušťka nopové fólie 1 mm. Rozměry nopové fólie jsou 20 x 1,0 m a 20 x 2,0 m.

Více informací

Dočasně vyprodané

4 260,00 Kč s DPH

-37%

169,00 Kč

106,50 Kč za / m<sup>2</sup>

  • 20 x 2,0 m (40 m²)

Více informací

Nopová fólie N20

N20 je nopová fólie s nopy o výšce 20 mm má větší drenážní schopnost, lze ji též využít jako ztracené bednění. Díky vyššímu objemu odvětrávaného prostoru je vhodná pro mimořádně vlhké konstrukce. Díky dvojnásobné tloušťce (1,0 mm) dosahuje vysoké odolnosti proti mechanickému poškození. Vlastnosti nopové fólie: vysoká pevnost a odolnost, nezávadnost vůči pitné vodě, odolnost proti UV záření, odolnost proti většině chemikálií, vysoká životnost - nepodléhá rozkladným procesům.

  • Chrání spodní konstrukci stavby proti vlhkosti a tím zvyšuje její životnost
  • Chrání svislou i vodorovnou izolaci
  • Je nezbytnou součástí drenážních systémů
  • Zamezuje pronikání radonu do stavby
  • Chrání podlahy před zemní vlhkostí
  • Nahrazuje izolační přizdívku
  • Ochrana podzemních staveb a tunelů

 

Nopová fólie N20
materiál poly­ethy­len HDPE
rozměry 20 x 1 m, 20 x 2 m 
tloušťka 1,0 mm
výška nopu 20 mm
propustnost mezi nopy 14 l/m2
počet nopů 400 ks/m2
pevnost v tlaku 150 kN/m2
plošná hmotnost 700 g/m2
teplotní stálost od - 40°C do + 80°C
barva černá

 

Montáž

Nopovou folií je možné pokládat na vodorovné i svislé plochy na podklad zbavený ostrých výstupků. Spojování fólií je možné provést přeložením min. o 4 řady nopů v případě použití jako ochrany proti vzlínající vlhkosti. Při použití na svislé konstrukce (např. sanace vlhkého zdiva), kde jsou snížené nároky na vodotěsnost fólie je možno fólii kotvit mechanicky - pevnostními hřeby s podložkou nebo talířovými hmoždinkami. V případě použití fólie jako náhrady izolační přizdívky je možné fólii mechanicky kotvit pouze nad úrovní hydroizolace. K nopovým fóliím doporučujeme používat pouze kompatibilní originální příslušenství, zejména ukončovací lišty.

Doporučené příslušenství

25 dalších produktů ve stejné kategorii: