Prostupové manžety EPDM

Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

Sleva! Prostupová manžeta Master Flash EPDM Zobrazit větší

Prostupová manžeta Master Flash EPDM - MF1, 6-70mm

TOP.01108

Prostupová manžeta Master Flash je ideální výrobek pro řešení prostupů v plechových střešních krytinách a to jak trapézových tak i profilovaných či rovných, nebo falcovaných.

Více informací

Skladem do týdne

239,00 Kč s DPH

-32%

351,00 Kč

Více informací

Prostupová manžeta Master Flash je ideální výrobek pro řešení prostupů v plechových střešních krytinách a to jak trapézových tak i profi lovaných či rovných, nebo falcovaných. Špičkový výrobní proces a dlouholeté zkušenosti zaručují 100% ochranu před protečením i bez použití stahovací pásky, vysoce kvalitní a léty prověřený materiál EPDM zaručí dlouholetou životnost a snadnou instalaci. Spodní lehce tvarovatelný lem je vyroben z kvalitního hliníku, který je navulkanizován a pevně připojen k tělu manžety a slouží pro jednoduché a ideální natvarování. K dispozici jsou manžety jak uzavřené tak i otevřené, které jsou vhodné pro řešení prostupů, kde nelze manžetu natáhnout, ale je třeba ji obepnout kolem prostupu. Patentovaný tvar profi lace manžety určuje nejen variabilitu průměrů, ale zabraňuje i přenosu možných vibrací prostupu do konstrukce střechy.

Použití a vlastnosti:
• na řešení prostupů a to od sklonu 0–60 °
• na průměr až 724 mm
• jednoduchá montáž a lehká konstrukce
• jednoduchá tvarovatelnost a použití na různé druhy podkladních profilů
• možnost použití jak typu uzavřeného tak otevřeného
• dlouhá životnost a nízké pořizovací náklady
• vysoká teplotní odolnost
• široká hliníková příruba pro rovnoměrné rozložení tlaku upevnění
• drážkování dotykové plochy pro lepší přilnavost a vodotěsnost
• vysoká variabilita určování průměrů
• flexibilní tvar eliminující vibrace prostupů

Montážní doporučení - manžeta uzavřená
Při řešení detailu prostupu a volby vhodné manžety potřebujeme znát průměr protahovaného materiálu, abychom správně zvolili velikost typu manžety. U každé manžety je dáno velikostní rozmezí průměru (od–do), který je schopna pojmout. Při řešení prostupu provedeme otvor v krytině tak, aby se prostupová trubka či tyč nedotýkala střešní krytiny, proto necháme dilatační mezeru cca 10–20 mm. Plochu, na kterou budeme manžetu aplikovat, dokonale očistíme od hrubých nečistot a odmastíme. Manžetu si pomocí ulamovacího nože seřízneme na vyznačeném místě dle průměru, jaký budeme manžetou protahovat. Na spodní dosedací lem manžety naneseme střešní tmel a to ve zhruba 5 mm síle, dokonale kolem dokola v drážkované ploše. Poté manžetu nasadíme a zatlačením vyprofi lujeme kolem krytiny. Poté pomocí samovrtných „farmářských“ šroubů s těsnící podložkou pevně přikotvíme do plechové krytiny. Šrouby kotvíme přibližně každých 30–40 mm od sebe dokola.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: