Ventilační hlavice HEAD

Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

HEAD MAXI - ventilační hlavice se základnou pr.400mm

TOP.00773

Rotační, komínová hlavice zajišťující trvalé a účinné odvětrání prostor a vysokokapacitní vzduchotechniky bez nutnosti údržby. Maximální životnost výrobku zajišťuje nerezové provedení.

Více informací

Vyprodáno

8 712,00 Kč s DPH

-25%

11 616,00 Kč

Parametry

Značka / dodavatel: BUILDING ELEMENTS

Více informací

Ventilační hlavice HEAD MAXI je rotační komínová hlavice, kterou je možno použít i jako ventilační turbínu sloužící k trvalému odvětrávání střešních plášťů, mezistřešních a podstřešních prostor, interiérů, půdních prostor, šachet panelových domů atd.

Ventilační hlavice HEAD MAXI je vyrobena z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických a „pracovních“ podmínkách. Ložiska jsou uložena ve vysokým teplotám odolávajícím oleji.

Ventilační hlavice HEAD MAXI se dá používat při provozní teplotě do 150 °C. Tato teplota je míněna v ústí komínového průduchu.

Ventilační hlavice HEAD MAXI lze namontovat na vrchol přirozeně (gravitačně) fungujících komínových soustav (ventilace) pro panelové domy, individuální výstavbu nebo veřejné budovy. Nezáleží na směru větru, na jeho typu (horizontální, vzestupný ...), ani na síle. Turbína vždy rotuje v jednom směru a vytváří podtlak na sacím vstupu. Efektem je zvýšený tah v potrubí (viz.diagram proudění) a zabraňuje zpětnému tahu. Za silného větru se mohou objevit krátkodobé vibrace.

Head Maxi - Ventilační turbína

Typ hlavicePrůměr
dw
Hh1d1ABD
HEAD MAXI 400 398,8 649 165 9,5 461 438 ~ 630
HEAD MAXI 500 498,8 784 178 9,5 561 538 ~ 740

Ventilační hlavice MAXI by měla být namontována na vrcholu komínového, resp. potrubního systému, nejlépe v prostoru nad střechou, aby byla přístupná větru ze všech směrů.

Důležité upozornění:
Ventilační hlavici HEAD je nutné přepravovat a skladovat vždy ve svislé poloze. V případě jiného způsobu uložení při skladování a transportu hrozí poškození a vytečení oleje z ložiskového pouzdra! Pozor na deformaci krabice a tím možné poškození výrobku. Nástavec vyndávejte z krabice uchopením za plastovou koncovku na vrchní straně hlavice!

10 dalších produktů ve stejné kategorii: