Ventilační hlavice HEAD

Nejprodávanější produkty

Prohlédnuté produkty

HEAD TULIP - ventilační hlavice se základnou pr.150mm

TOP.00775

Pro použití na odvod zplodin z plynových kotlů, kde jsou výduchy blízko u sebe. Maximální životnost výrobku zajišťuje nerezové provedení.

Více informací

Skladem

3 086,00 Kč s DPH

-25%

4 114,00 Kč

Parametry

Značka / dodavatel: BUILDING ELEMENTS

Více informací

Ventilační hlavice HEAD TULIP je výklopný rotační komínový nástavec, který využívá rychlosti větru ke zvýšení tahu komína ve ventilačních soustavách. Používá se tam, kde jsou výduchy v těsné blízkosti vedle sebe. Na tyto komínové soustavy nelze jiné hlavice použít.domů atd.

Ventilační hlavice HEAD TULIP je konstruován tak, že nezáleží na síle, směru větru ani na jeho typu (horizontální, vzestupný, sestupný). Vždy rotuje v jednom směru a vytváří podtlak na sacím vstupu. Efektem je zvýšený tah v potrubí (viz diagram)  a chrání komínovou (větrací) soustavu před zpětným tahem.

Ventilační hlavice HEAD TULIP se dá používat při provozní teplotě do 150 °C. Tato teplota je míněna v ústí komínového průduchu. Je vyroben z chromniklového plechu, který zajišťuje maximální životnost výrobku i v nejnáročnějších klimatických
a „pracovních“ podmínkách. Ložiska jsou uložena ve vysokým teplotám odolávajícím oleji.

Head Tulip

Typ hlavicePrůměr
dz
Hh1h2ABd1D
HEAD TULIP 144,0 475 157 240 187 158 6,2 ~ 180

Ventilační hlavice HEAD TULIP je vhodné namontovat na vrchní část ventilační komínové soustavy. Doporučené umístění je nad vrcholem střechy tak, aby byl přístupný větru ze všech stran. Při montáži nástavců HEAD TULIP na několikanásobnou soustavu v těsné vzájemné blízkosti je nutné se přesvědčit, zda se turbíny nedotýkají jedna druhé.

Důležité upozornění:
Ventilační hlavici HEAD TULIP je nutné přepravovat a skladovat vždy ve svislé poloze. V případě jiného způsobu uložení při skladování a transportu hrozí poškození a vytečení oleje z ložiskového pouzdra! Pozor na deformaci krabice a tím možné poškození výrobku. Nástavec vyndávejte z krabice uchopením za plastovou koncovku na vrchní straně hlavice!

Údržba:
Nástavce doporučujeme při pravidelné údržbě komína nechat kontrolovat kominíkem. Kominík by měl nástavce očistit a provést základní údržbu. Při čištění stačí odklopit hlavici a po ukončení prací znovu zaklopit a zajistit zámky.

10 dalších produktů ve stejné kategorii: